DSG

STYREGRUPPEN - hvem er vi ?


Lisbeth Rygaard Jensen, formand
Hoveduddannelse i geriatri, Herlev hospital
Lisbeth.rygaard.jensen.01@regionh.dk

Ditte Beck Jepsen
Phd-studerende, Odense Universitetshospital
Ditte.Beck.Jepsen2@rsyd.dk

Marie Friis-Andersen
Hoveduddannelse i geriatri, Bispebjerg-Gentofte
marie.friis-andersen@regionh.dk

Lene Pedersen
Hoveduddannelse i geriatri, Odense-Svendborg
Lene.Steensgaard@rsyd.dk

Lene Holst Andersen
Hoveduddannelse i geriatri, Randers
exleha@gmail.com

Marie Linderup Funck
Hoveduddannelse i geriatri, Aarhus-Horsens
marklein@rm.dk

Troels Gammeltoft Dolin
Introduktionsstilling i geriatri, Gentofte
troels.gammeltoft.dolin@regionh.dk

Nina Gunge Riberholt
Hoveduddannelse i geriatri, Hvidovre
nina.gunge.riberholt.01@regionh.dk

Rejselegat for en yngre læge, som er medlem af Dansk Selskab for Geriatri. Ansøgningsfrist d. 6. marts 2019

Opdateret NBV-fald på medlemssiderne

Referat fra bestyrelsesmøde d.  17. januar 2019 på  medlemsiderne

Diverse udvalg opdateret og tilføjet. Se den samlede oversigt her